Načítám Akce

« Zpět na přehled událostí

  • akce již proběhla.

GASTROFESTIVAL – Ochutnej Osoblažsko

7. září 2019

aktivizační plakát A4

přihláška

  1.  září 2019 se bude v parku v Osoblaze konat již 8. ročník festivalu chutí. Přijďte i Vy ochutnat speciality kuchyně Osoblažska.Z Třemešné vyjede v 10:45 parní gastrovlak, který Vás krásnou krajinou doveze do Osoblahy těsně po poledni.

Od 12:00 se můžete těšit na soutěžní speciality z regionu, ukázky a prodej výrobků tradičních řemesel a vystoupení místního ochotnického divadla. K dobré náladě a snad i k tanci přispějí svou hudební produkcí skupiny Karlováci a Brejle. Ujít si určitě nenechejte vystoupení Ochotnického divadla z Osoblahy, které jako každý rok, připravuje tématické vystoupení.

Zajištěn bude doprovodný program pro děti, který připraví Althaia o.p.s. K dispozici bude trampolína, skákací hrad, malování na obličej a sportovní aktivity, děti se budou také moci projet na koni. Součástí doprovodného programu bude také prezentace úspěšných projektů Mikroregionu – Sdružení obcí Osoblažska a místní akční skupiny MAS Rozvoj Krnovska.

Nakoupit regionální výrobky a další pouťové zboží můžete na jarmarku, vybrat si můžete různé pochutiny, paličkovanou krajku, textilní hračky, šperky, džemy z místního podniku Sladké Osoblažsko a mnoho dalších produktů.

Hodnocení stánků provede komise, jejímiž členy budou zástupci obcí z celého Krnovska. Komise bude hodnotit soutěžící ve dvou kategoriích a 100 aktivních návštěvníků může prostřednictvím hodnotící karty ohodnotit jednotlivé stánky a podílet se tak na udělení ceny návštěvníků.

Celkem se o nejlepší stánek bude ucházet 16 týmů z obcí Dívčí Hrad, Hlinka, Rusín, Město Albrechtice, Osoblaha, Slezské Rudoltice, Arnultovice, a vařit budou i zástupci místní akční skupiny Rozvoj Krnovska.

Na financování letošního ročníku se podílí kromě obcí Osoblažska také RENO PROJEKT (MAX BŐGL OSTWIND), mediálně akci zaštiťuje STA BRUNTÁLSKO.

Těšíme se, že se sejdeme u dobrého jídla a dobré zábavy i s Vámi

Ing. Rostislav Kocián, předseda

Martina Jalamasová, manažerka projektu

Podrobnosti

Datum:
7. září 2019